Από τον ΕΟΔΥ ανακοινώθηκαν 196 σημεία και οι ώρες κατά τις οποίες θα βρίσκονται σε αυτά τα κινητά κλιμάκια του Οργανισμού για την διενέργεια rapid test για την ανίχνευση κρουσμάτων κορονοϊού, την Πέμπτη, 25 Νοεμβρίου.

Αναλυτικά τα σημεία και οι ώρες:

Δ. Αγ. Βαρβάρας, κόμβος Ελ. Βενιζέλου & Κουντουριώτου, 09:00:15:00
Δ. Αμαρουσίου, Βασιλ. Όλγας 8, κλειστό γυμναστήριο “Σπύρος Λούης”, 09:30-15:00
Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30 -15:00
Δ. Αλίμου, Καλαμακίου και Ποσειδώνος (δημοτικό parking στο ύψος της πεζογέφυρας), 09:30 -15:00
Δ. Διονύσου, Πολιτιστικό κέντρο Άνοιξης, Κανάρη 3, 09:30 -15:00
Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00 -15:00
Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 &Ευπαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00
Δ. Ελευσίνας, Δημοτικό Ιατρείο Μαγούλας, 11:00-17:00
Δ. Γλυφάδας, παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από Εκκλησία Αγίου Κων/νου, Βασ. Κων/νου, 09:30-15:00
Δ. Κηφισιάς, Αγίας Παρασκεύης 57, Κάτω Κηφισιά, 09:30-15:00
Δ. Περιστερίου, Δημοτικά Καταστήματα, γραφεία Ερυθρού Σταυρού, έναντι της πλατείας Δημαρχείου, Στάση Μετρό “Περιστέρι”, 12:00-18:00
Λ.Φ. Αγ. Παύλου, Μαμούρη 22 & Δύμης, 09:00-13:00
Λ.Φ. Κολοκυνθούς, Αίμωνος 9, Άστρους, 09:00-13:00
Λ.Φ. Μεταξουργείου, Μ. Αλεξάνδρου 37, 09:00-13:00
Λ.Φ. Γκράβας, Ταϋγέτου 62, 09:00-13:00
Λ.Φ. Κ. Πατησίων, Αρκολέων 12, 09:00-13:00
Λ.Φ. Κυψέλης, Σκύρου & Καυκάσου, 09:00-13:00
Λ.Φ. Παγκρατίου, Πρατίνου 12, 09:00-13:00
Λ.Φ. Πανόρμου, Πανόρμου & Βαθέος 25, 09:00-13:00
Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη), 10:00-17:00.
Δ. Πυλαίας,ΚΑΠΗ Ασβεστοχωρίου, Μακεδονομάχων 26, 09:30 – 15:00.
Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:30 – 15:00.
Δ.Βόλβης, ΚΑΠΗ, Ασπροβάλτα, 10:00-12:00
Δ.Βόλβης, ΚΑΠΗ,  Βρασνά, 12:30- 14:30
Δ. Κορδελιού- Ευόσμου, ισόγειο δημαρχείου Ευόσμου, Π. Μελά 24, 09:30-15:00
Δ.Παύλου Μελά, στρατόπεδο Καρατάσιου, Λεωφ. στρατού 37, 09:30-15:00
Δ. Λαγκαδά, κοινοτικό κατάστημα Ασσήρου, πλατεία Μεγ. Αλεξάνδρου, 09:30-15:00
Δ. Νεάπολης -Συκεών, δημαρχείο Συκεών, Ι. Μιχαήλ 1, 09:30-15:00
Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 9:00 – 15:00.
Άνω Πόλη, 7ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονικης, Ακροπόλεως 14, 9:00 – 15:00.
Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 9:00 – 15:00.
Τριανδρία, 14ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 9:00 – 15:00.
Χαριλάου, 6ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 9:00 – 15:00.
Ιατρείο ΕΟΔΥ στην  Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.
Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.
Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλαιά Λαχαναγορά, 08:30 – 13:30
Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Δημητρίου, 08:30 – 13:30
Αιτωλοακαρνανία,Μεσολόγγι, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-14:30
Αιτωλοακαρνανία, Ναύπακτος, κοινοτικό κτίριο, ίδρυμα Τσωνη, 09:00-14:00
Άνδρος, Χώρα, Κ.Υ. Άνδρου, 09:00-17:00
Άνδρος, Μπατσί, πλησίον ΚΕΠ, 10:00-16:00
Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
Αργολίδα, Πλατεία Κρανιδίου, Κρανίδι, 10:30-13:30
Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-14:00
Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00-13:00
Αρκαδία, Δ. Νότιας Κυνουρίας, Λεωνίδιο, 9:30-12:30
Αρκαδία, Δ. Νότιας Κυνουρίας, Τυρός, 13:00-15:00
Άρτα,  Κέντρο Υγείας (ISO BOX), 09:00-15:00
Άρτα, Πλατεία Εθνικής Αντιστάσεως, 09:00-15:00
Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Οίκημα Μάνα και Παιδί, Κλεισούρας 1, 09:00-15:00
Αχαΐα, Κάτω Αχαία, Κέντρο εκδηλώσεων Μελίνα Μερκούρη, 09:00-16:00
Αχαΐα, Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
Αχαΐα,Πάτρα, Εργατικές κατοικίες Ανθείας, 09:00-14:30
Βοιωτία,Κέντρο Υγείας Θήβας, 09.00-15.00
Βοιωτία,Παλαιό Δημαρχείο Λιβαδειάς, 08:15-13:45
Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ ,Ζιάκα 23, 08:30-15:30
Γρεβενά, Δημαρχείο Γρεβενών, 08:30-15:00
Δράμα, Κέντρο Ενημέρωσης Δράμας, πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00
Δράμα, Κοινότητα Μικρόπολης, 09:00- 13:30
Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30
Έβρος, Παλιό Νοσοκομείο, Δήμητρας 19,  09:00-15:00
Έβρος, Πνευματικό Κέντρο, Κορνοφωλιά, 10:00-13:00
Έβρος, ΚΑΠΗ Διδυμοτείχου, 25ης Μαιου 145,  12:30-14:30
Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:00 – 16.00
Έβρος,κοινοτικό κατάστημα, Θούριο, 11:30 – 14:00
Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:00-14:00
Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο ΚΑΠΗ Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκή Πατραϊκή, 09:00-15:00
Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου 8:30-13:00
Ζάκυνθος, Κέντρο Υγείας, 09:00-15:00
Ζάκυνθος, Πλατεία Σολωμού, 11:00-13:00
Ηλεία, Διάσελλα, Κοινοτικό Γραφείο, 10:00-12:00
Ηλεία, Ζαχάρω, Πνευματικό Κέντρο, 09:00-14:30
Ηλεία, Πλατιάνα, Κοινοτικό Γραφείο, 12:30-14:30
Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ  Νάουσας, Σωφρονίου 25,  09:00-15:00
Ημαθία, Κοινότητα Μελίκης 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Μελέσες, Δ. Αρχανών-Αστερουσίων, 08:30-09:30
Ηράκλειο, Ζωφόροι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 10:00-11:00
Ηράκλειο, Ρουσσοχώρια, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 11:00-12:00
Ηράκλειο, Αρχοντικό, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 12:00-13:00
Ηράκλειο, Χουμέρι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 10:00-11:00
Ηράκλειο, Ζίντα, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 11:00-12:00
Ηράκλειο, Ίνι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 12:00-13:00
Θάσος,  Κέντρο Υγείας Πρίνου, 08:00-14:00
Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο “Πάνθεον”, 09:00-17:00
Θεσπρωτία, Δημαρχείο Πλαταριάς, 10:00-14:00
Ικαρία, Κ.Υ. Ευδήλου, 09:00-16:00
Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-17:00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00
Ιωάννινα, Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων, 11.00-14.00
Ιωάννινα, Κοινοτικό ιατρείο Κουκλεσίου Δήμου Δωδώνης, 10.30-12.00
Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30
Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00
Καβάλα, ΚΑΠΗ Ελευθερούπολης 10:00 – 14:00
Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-17:00
Λέρος, Δημοτικό Κτήριο ΔΟΝΑ, 09:00-15:00
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Καρδίτσας ( Πλατεία Ελευθερίας), 08:00-16:00
Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα  Σαρανταπόρου,08:00-14:00
Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-11:00
Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο  Δήμου Σοφάδων,08:00-11:00
Καρδίτσα, T.K Φίλιας Δήμου Σοφάδων, Κοινοτικό  Γραφείο,08:30-10:30
Καρδίτσα, T.K  Καλλιθήρου Δήμου Καρδίτσας, Πολιτιστικό Κέντρο, ,11:00-14:00
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρώων Πολυτεχνείου 12, 11:30-14:30
Καστοριά, Κ.Υ. Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
Καστοριά, κοινότητα Μεσοποταμίας, 12:00- 14:00
Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09.00-14.30
Κέρκυρα, Βελονάδες, Πολιτιστικό Κέντρο, 09.30-14.30
Κέρκυρα, Κέντρο Υγείας Λευκίμμης, 09.30-14.30
Κεφαλληνία, Ληξούρι, Κλειστό Γήπεδο, Στυλιανού Τυπάλδου, 08:00-16:00
Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
Κιλκίς, ΚΑΠΗ Αξιούπολης, 08:30-15:30
Κιλκίς, Καμποχώρι, Αγροτικό Ιατρείο, 09:00-11:00
Κιλκίς, Ρύζια, Κοινοτικό Κατάστημα, 12:00-14:00
Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:30-14:00
Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΟΥΣ 5Α,  08:15- 15:30
Κοζάνη, Πλατεία Νίκης, 10:00-13:00
Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-13:00
Κόρινθος, ΚΑΠΗ Βραχατίου, 09:30-13:30
Κως,Οδός Υγείας, Κανάρη 3, 08:15- 15:30
Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 9:00- 15:00
Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Μολάων, 9:30- 14:30
Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-16:00
Λάρισα,  Κεντρική Πλατεία / Μπροστά στο Δημαρχείο, 8:00-15:30
Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 8:00-15:30
Λάρισα, Δημοτικό Ωδείο / Αίθριο 8:00-15:30
Λάρισα,  Δημαρχείο Νίκαιας 9:00-12:00
Λάρισα, Τύρναβος / Είσοδος Δημαρχείου 8:00-12:00
Λάρισα, Αμπελώνας ΚΑΠΗ 12:30-15:00
Λάρισα, Γιάννουλη 8:00-12:00
Λάρισα, Φαλάνη 12:30-15:30
Λάρισα, ΚΤΕΛ 8:00-15:30
Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00
Λασίθι, Δημοτική Αίθουσα Σητείας, Πλατεία Συντριβανιού, 10:00-14:00
Λέσβος, ΚΥ Μυτιλήνης, 08:30-15:45
Λέσβος, Αγία Παρασκευή, 10:00-14:00
Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:30
Λευκάδα, Κοινότητα Νήσου Κάλαμος, Κοινοτικό Ιατρείο, 10:00-13:00
Λήμνος, Μύρινα, παλαιό θυρωρείο ΓΝ – Λήμνου, Ηφαίστου 1, 08:45 – 14:45
Μαγνησία,ΚΑΠΗ, Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου, Χατζηαργύρη & Τριανταφυλλίδη 08:00-16:00
Μαγνησία,Κτίριο Περιφερειακής Ενότητας Μαγνησίας, 08:00-14:00
Μαγνησία,Υπεραστικό Κτελ Βόλου,08:00-14:00
Μαγνησία, Μηλιές Νοτίου Πηλίου,Κεντρική πλατεία Μηλεών,08:30-10:00
Μαγνησία,Αργαλαστή,Κάτωθι Ι/Ν Αγίου Αποστόλου,11:00-13:00
Μαγνησία,Παραλία Βόλου,Έναντι Πανεπιστημίου,08:00-14:00
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα «Α. Κουμουνδούρος», 08:30 – 19:30.
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Παζάρι Αγίας Τριάδος, 08:30 – 14:00.
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αντικάλαμος, Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου, 09:30- 15:00.
Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου,  09:30 – 14:30.
Νάξος, ΙΑΤΡΕΙΟ ΧΑΛΚΙ 7:30-10:00
Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικοδημου, Χώρα, 11:00-14:30
Ξάνθη,  Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00
Πάρος, Κοινότητα Μάρπησσας, 07:30-08:30
Πάρος, Πλατεία Νάουσας, 09:30-15:30
Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό κέντρο, Πάτμιον, 08:00-16:00
Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:00-15:30
Πέλλα, Πλατεία Άρνισσας,  10:00-14:00
Πιερία, Drive Through Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30
Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09.00-14.00
Πρέβεζα, Δημαρχείο Λούρου, 09.00-12.00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν Αγ. Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν Αγ. Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00
Ροδόπη, Κομοτηνή, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου και Συμεωνίδη γωνία, 09:00-15:00
Ρόδος, Πλατεία δημαρχείου Γενναδίου, 09.30-14.30
Ρόδος, Παλαιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00
Σάμος, Isobox Γ.Ν. Σάμου 08:30-14:30
Σάμος, Isobox Κ.Υ. Καρλοβάσου
Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30
Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-14:30
Σύρος, Ερμούπολη, Αθλητικό κέντρο Δ. Βικέλας, 9:00-15:00
Τήνος, ΚΥ Τήνου, 09:00-17:00
Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού,07:30-13:00
Τρίκαλα, Ε΄ Καπή, 10:00-15:30
Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-10:00
Τρίκαλα, Πλατεία Γόμφων, 08:00-09:00
Τρίκαλα, Πλατεία -ς 09:30-10:30
Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00
Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, Λαμία, 09:00-15:00
Φθιώτιδα, Κεντρική Πλατεία Νέου Μοναστηρίου, Δήμος Δομοκού, 09:15-10:30
Φθιώτιδα, Κεντρική Πλατεία Μακρυρράχης, Δήμος Δομοκού, 11:00-12:00
Φθιώτιδα, Κεντρική Πλατεία Ξυνιάδος, 13:00-14:00
Φλώρινα,  Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-14:30
Φλώρινα,  Αμύνταιο, Πλατεία Δ.Μάκρη 36 08:00-13:30
Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας 8:00-14:00
Φωκίδα, Κυριακοπούλειο Πολιτιστικό Κέντρο Ιτέας 9:00-13:00
Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
Χαλκιδική, Πευκοχώρι, ΚΑΠΗ Πευκοχωρίου, 09:00-15:00
Χανιά, Πολιτιστικό κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30- 14:00
Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων, 08:30- 16:30
Χίος, Πλατεία Βουνακίου 09:00-15:00
Σύμφωνα με τον ΕΟΔΥ, ενδέχεται να υπάρξουν τροποποιήσεις – αλλαγές στα σημεία και στο ωράριο των μαζικών δειγματοληψιών.

Η έκδοση ψηφιακής βεβαίωσης αποτελέσματος για τους διαγνωστικούς ελέγχους COVID-19 πραγματοποιείται από το gov.gr, στην υπηρεσία «Βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορωνοϊού COVID-19». Η σύνδεση με τη συγκεκριμένη υπηρεσία απαιτεί τους προσωπικούς κωδικούς πρόσβασης στο taxisnet.

Για τους μη εμβολιασμένους πολίτες η ψηφιακή βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος από το gov.gr είναι διαθέσιμη μόνον εφόσον ο έλεγχος έχει πραγματοποιηθεί σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο.

Γράψτε το σχόλιό σας